Máte své zloděje času?

Zlenivěla jsem. Pár dnů zavřená doma s nemocnou dcerou a má tvrdě budovaná sebe-disciplína je pryč? … no to teda ne! I když jsem zavřená doma, je fajn si opět plánovat den. Nevím, jak to funguje u Vás, ale já, když nemám denní plán, vše dělám tak nějak napůl a nakonec nic nestíhám, jak bych si představovala.

Osobně si myslím, že čas je to nejcennější, co máme. Nemůžeme si koupit ani získat pár hodin denně navíc. V tomto jsme si všichni rovni – 24 hodin a ani o minutu déle. Proto jsem se zhruba před rokem naučila plánovat.

Možná se Vám, stejně jako mně a dalším ženám stává, že přijde den, kdy nic nestíháte, nemáte na nic čas, natož tak čas pro sebe a pro své koníčky.

A možná se Vám nebude líbit, co napíšu.

ALE…

…přemýšlely jste někdy nad tím, že čas za nic nemůže? Že problém může být v tom, že čas neumíme smysluplně využívat?

Nejde o to naučit se řídit čas. Mnohem důležitější je umět řídit sebe, přístup k sobě samým, k rodině, k práci, ke koníčkům…

 

JAK EFEKTIVNĚ A SMYSLUPLNĚ NAKLÁDAT S ČASEM?

 

Než začnete cokoliv plánovat,  určete si své hodnoty a priority. Bez nich plánovat harmonogram dne nejde.

Ženy zvládají za den příliš mnoho činností, přesto mají pocit, že jim nezbyl čas na důležité úkoly. Poznáváte se v tom?

Pokud si chcete plánovat den, rozdělte si Vaše úkoly na důležité a nedůležité (podle Vašich předem definovaných priorit).

Moje rada?

Každé ráno začněte od úkolů, které jsou neodkladné. A je jedno, jestli jste maminka na mateřské nebo manažerka v korporátech.

Podívejte se na následující tabulku. Doplňte si úkoly, které jsou důležité a těm věnujte svůj čas.

 

 

Spousta žen tráví hodiny nad nedůležitými věcmi a pak jim nezbývá čas na to, co je skutečně důležité.

Pokud chcete začít s plánováním a získat víc času pro sebe, dělejte ze všeho nejdřív činnosti, které jsou důležité a naléhavé a následně důležité a nenaléhavé. Na vše ostatní se vykašlete, počká to.

Protože čas je jako písek v přesýpacích hodinách. Jednoho dne nám proteče mezi prsty a další už nezískáme.

Na závěr mé doporučení. Sledujte minimálně jeden týden, jakým činnostem věnujete nejvíce času. Možná Vás překvapí, kolik hodin denně trávíte nad nedůležitými činnostmi.

 

P.S.: Potřebujete pomoci s plánováním času nebo Vás trápí něco jiného? Jsem tady pro Vás >>

 

S úctou

Martina