INSPIRACE Z PYŽAMA

Má dcera mě dnes inspirovala k napsání těchto řádků. Je pondělí 28. září. Přestože je státní svátek, na tento den jsem si naplánovala spoustu pracovních úkolů, protože se přiznám, o uplynulém víkendu jsem pro svůj projekt Máma sama neudělala vůbec nic. Točila se u nás jedna návštěva za druhou, úklid, vaření, chystání…. no znáte to….

Ráno jsem vstala docela „rozbitá“ po náročném víkendu a záhy jsem zjistila, že i Julinka je na tom podobně. Bylo jedenáct dopoledne a Julča neustále polehávala v pyžamu a odmítala se převléct. Chvíli jsem se ji snažila přesvědčit, že přece nebude celý den v pyžamu. Začínala jsem být trochu nevrlá, protože mám ráda, když má můj život řád, ale při pohledu na spokojené dítě mi to najednou došlo a začala jsem se sama sebe ptát. „Co se stane tak hrozného, když se dcera nepřevlékne a zůstane celý den v pyžamu?“  Samozřejmě, že vůbec nic.

Abych se hodila zpět do pohody a užila si „lážo plážo“ den s dcerou, řekla jsem NE všemu, co jsem měla na tento den naplánované.  „Vždyť dnů, kdy se spolu válíme, koukáme na pohádky, užíváme si jedna druhé, mám sakra málo.“

A proč tohle vlastně píšu? Protože vím, že maminky, které jsou samy na výchovu dětí, na domácnost, na práci a vlastně na všechno, jsou obvykle v jednom kolotoči a nemají čas jen tak „proflákat“ několik hodin.  Neustále řeší každou minutu, každou hodinu.  Jenže je velmi důležité přijmout to, že tak, jak je důležité zvládat každodenní povinnosti, je důležité nechat se inspirovat našimi dětmi a dívat na věci dětskýma očima. A tak jsem se celý den věnovala Julince, válely jsme se, vymýšlely blbosti, smály se….

Přiznám se Vám, že tohle se od své dcery stále učím, protože jsem nikdy neuměla odpočívat a pořád musím něco dělat.

Jestli jste na tom podobně, jako já, zeptejte se samy sebe: “ Co nejhoršího se stane, když…..

Třeba si také uvědomíte, že je fajn občas zabrzdit, vypnout, neplánovat. Mně osobně to dodává energii a nakonec i dobrý pocit.  Každopádně je pak důležité opět zabrat a připomenout si své PROČ.

Například PROČ chceme na sobě pracovat a mít lepší život.  A já vážně chci! Proto jsem v deset večer usedla za počítač a začala psát tyto řádky. Najednou přišla inspirace a já jsem měla obrovskou potřebu své myšlenky napsat okamžitě a neodkládat je na další den.

 

Jestli, mámy, také toužíte po lepším životě, ale nejste si jisté, zda cestu k němu samy zvládnete, kontaktujte mě. Společně dáme termín Vašemu lepšímu životu.

Připojte se také do uzavřené FB skupiny, kde najde podporu, pravidelnou dávku motivace, články a nejrůznější tipy, jak být šťastnou a spokojenou mámou, i když jste na vše samy.

CHCI SE PŘIDAT DO SKUPINY MÁMA SAMA