Den blbec

Podzim je tady a s ním méně slunečních paprsků i času, který můžeme trávit venku v přírodě. Asi to deštivé počasí i na mne dolehlo, protože poslední dva dny jsem se cítila jako „přejetá“. Vnímala jsem, jak má obvyklá energie klesá, nedokázala jsem se na nic soustředit, cítila jsem se unavená a vyčerpaná. Tak nějak bez nálady.

No a aby toho nebylo málo, začalo se mi kazit vše, na co jsem sáhla. Nedařila se mi dokončit grafika k novému projektu, který pro Vás chystám a pokazila se mi také tiskárna.  „Sežrala“ snad 50 papírů a nic nevytiskla. Určitě si dokážete představit, jaký jsem v tu chvíli měla vztek. Musí se pokazit zrovna v okamžiku, kdy potřebuji vytisknout a podepsat důležitý dokument.

„To je zase Den blbec“, pomyslela jsem si. Ale sotva jsem tu větu ve své mysli dokončila, uvědomila jsem si, co to vlastně říkám. Vždyť žádný den blbec neexistuje.

Už jste o tom někdy mámy, ženy, přemýšlely?

Je to den, kdy mnohem více a silněji vnímáme několik špatných událostí, které se nám staly.
A souvisí s naší náladou a s našimi pocity. Vyživujeme to, čemu věnujeme pozornost a energii. Tzn., že jestliže neustále myslíme a mluvíme o tom, jak se dnes necítíme dobře, tak se nestane to, že se budeme cítit lépe. Naopak, to náš stav ještě více prohloubí a budeme k sobě přitahovat negativní energii a negativní věci. Tudíž se z běžného dne stane onen „Den blbec“.

Ve chvílích, kdy se nám nic nedaří, je lepší všeho nechat a věnovat se sama sobě. Dopřát si něco, co nám udělá dobře na duši i na těle.

Tady je pár tipů pro Vás, jak den plný špatných událostí, Den blbec chcete-li, zvládnout s nadhledem. Zkuste se zeptat sama sebe:

  1.  Co mi dnes udělalo radost? Za co bych se dnes pochválila?
  2.  Co mě má dnešní den naučit?
  3.  Co můžu udělat pro to, aby se takový den už neopakoval?

Já jsem si dopřála dlouhou koupel, svíčky a bublinky. Je přeci lepší jít spát s pozitivní náladou než usínat s tím, že jsem měla „Den blbec“.

Ostatně o pozitivním myšlení i o tom, jak je důležité myslet na sebe, píšu také v pracovním listě 10tipů, jak být šťastnou mámou, i když jsi na vše sama.

Stáhnout si ho můžete ZDARMA ZDE: