Co si pomyslí ostatní?

Co na to řeknou ostatní? Co si o mě budou myslet, když…

Dostala jsi skvělý nápad, ale obratem Ti naskočila myšlenka, co si o tom pomyslí rodina, známí nebo sousedé? A tak nad tím začneš přemýšlet a čím více přemýšlíš, přepadají Tě obavy a raději se do ničeho nového nepustíš?

Něco Ti řeknu. Takto sebevědomé ženy NIKDY nepřemýšlejí.

Sebevědomé ženy vystupují z komfortní zóny a plní si své sny navzdory ostatním. Chtějí zažít, co si vysnily, chtějí mít ze sebe dobrý pocit, chtějí se radovat a smát. Sebevědomé ženy se nechtějí kvůli názoru druhých ochudit o své životní štěstí. Protože nejdůležitějšími jsou samy pro sebe, nikoliv pro ostatní.

Ani ta nejlepší kamarádka nežije Tvůj život, neprožívá Tvoje emoce či touhy a nemá stejný cíl.

Když jsem se rozhodla pomáhat ženám posílit sebevědomí díky koučování, vyslechla jsem si spoustu názorů, že koučů už je hodně, že jde o tahání peněz z lidí za obyčejné popovídání, že si dnes každý druhý říká kouč apod…

Obvykle tohle píšou lidé, kteří sami na sobě nikdy koučování nevyzkoušeli a o tomto oboru nic neví. Anebo neplnili nastavené kroky, nechtěli pro sebe nic udělat a pak pro ně bylo jednodušší vymluvit se, že koučování nefunguje.

Situace mi trochu připomíná trenéry v posilovně. Můžu si říct, že mít vlastního trenéra je zbytečná služba a cvičit budu doma. Ale bez pravidelného tréninku a bez člověka, který mi ukáže, jak na to, mít pekáč buchet na břiše nebudu.

Touto malou vsuvkou Vám, milé ženy, chci říct, že kdybych se měla řídit všemi těmi názory, tak nikdy nedělám to, po čem toužím.

Že nemá smysl řešit, co si o Tobě myslí ostatní, dokazuje i následující statistika:

  • 10% lidí Tě většinou hodnotí pozitivně

  • 10% lidí Tě většinou hodnotí negativně

  • 80% lidí se o Tebe vůbec nezajímá, mají dost problémů sami se sebou

Důležité je si uvědomit, že co si o nás, o naší práci, o našem vzhledu, o našich zálibách ostatní myslí, je jen a pouze jejich problém, a ne naše starost.

Vlastní individualita a odlišnost je to, co z nás dělá jedinečnou bytost.

Obvykle platí, že člověk, který nejvíc kritizuje, je na tom ve skutečnosti hůř než kritizovaný.

Tak přestaň řešit ostatní a mysli na sebe ♥

A pokud si nejsi jistá, jestli tohle sama zvládneš, zvládneme to společně. Bude mi potěšením najít v Tobě ztracené sebevědomí, tak se mi ozvi ♥